| Ekran Növü | IPS-TFT-LCD |
| Brend adı | HİKMƏTLƏRƏ GÖRÜNÜŞ |
| Ölçü | 7.0 düym |
| Piksellər | 800×480 Nöqtələr |
| Baxış istiqaməti | IPS/Pulsuz |
| Aktiv Sahə (AA) | 153.84×85.632 mm |
| Panel Ölçüsü | 164.90×100×3.5 mm |
| Rəng tənzimləməsi | RGB Şaquli Zolaq |
| Rəng | 16.7 M |
| Parlaqlıq | 350 (Min)cd/m² |
| İnterfeys | Paralel 8 bitlik RGB |
| Pin Nömrəsi | 15 |
| Sürücü IC | 1*EK9716BD4 1*EK73002AB2 |
| Arxa işıq növü | 27 ÇİP-AĞ LED |
| Gərginlik | 3.0~3.6 V |
| Çəki | TBD |
| Əməliyyat temperaturu | -20 ~ +70 °C |
| Saxlama temperaturu | -30 ~ +80°C |
B070TN333C-27A, 7 düymlük TFT-LCD ekran moduludur; 800x480 piksel qətnamədən hazırlanmışdır. Bu ekran panelinin modul ölçüsü 164.90×100×3.5 mm, AA ölçüsü isə 153.84×85.632 mm-dir. Ekran rejimi normal olaraq ağ, interfeysi isə RGB-dir. Ekranın 12 aylıq zəmanəti var və zavod təchizatı kimi mövcuddur. Ekranda modulda inteqrasiya olunmuş sürücü IC EK9716BD4 və EK73002AB2 var. İnterfeys təchizatı gərginliyi diapazonu 3.0V-dən 3.6V-ə qədərdir. Ekran avtomobil naviqasiya sistemləri, portativ media pleyerlər, sənaye idarəetmə sistemləri və s. kimi müxtəlif tətbiqlərdə istifadə edilə bilər. Bu TFT modulu -20℃-dən +70℃-ə qədər temperaturda işləyə bilər; saxlama temperaturu -30℃-dən +80℃-ə qədər dəyişir.
B070TN333C-27A 7 düymlük TFT LCD displey, rezistiv sensor ekranlarla müqayisədə daha intuitiv və cavabdeh istifadəçi interfeysi təmin edən CTP (Tutumlu Sensor Paneli) texnologiyasını dəstəkləyir. Tutumlu sensor ekran texnologiyası sensor panelin səthində tutum dəyişikliklərini aşkar etmək prinsipinə əsaslanır.
Sensor panel, ekran panelinin üstündəki şəffaf keçirici təbəqədən və insan toxunuşunun yaratdığı tutumdakı dəyişiklikləri hiss edən nəzarətçi IC-dən ibarətdir. Daha dəqiq və dəqiq giriş cavabı təmin edir və rezistiv sensor ekranlardan daha uzun ömürlüdür.