| Ekran Növü | IPS-TFT-LCD |
| Brend adı | HİKMƏTLƏRƏ GÖRÜNÜŞ |
| Ölçü | 3.95 düym |
| Piksellər | 480×480 Nöqtələr |
| Baxış istiqaməti | IPS/Pulsuz |
| Aktiv Sahə (AA) | 36.72×48.96 mm |
| Panel Ölçüsü | 40.44×57×2 mm |
| Rəng tənzimləməsi | RGB Şaquli Zolaq |
| Rəng | 262K |
| Parlaqlıq | 350 (Min)cd/m² |
| İnterfeys | SPI / MCU/RGB |
| Pin Nömrəsi | 15 |
| Sürücü IC | ST7701S |
| Arxa işıq növü | 8 ədəd CHIP-WHITE LED |
| Gərginlik | 2.5~3.3 V |
| Çəki | 1,2 q |
| Əməliyyat temperaturu | -20 ~ +70 °C |
| Saxlama temperaturu | -30 ~ +80°C |
TFT040B039, 480 x 480 pikseldən ibarət 3.95 düymlük kvadrat IPS TFT-LCD moduludur.
Modul RGB interfeysini dəstəkləyir və IPS panelini qəbul edir, sol: 80/sağ: 80/yuxarı: 80/alt: 80 dərəcə (tipik dəyər) geniş baxış bucağı, kontrast 1000:1 (tipik dəyər), parlaqlıq 350 cd/m² (tipik dəyər), parlaq şüşə panel, aspekt nisbəti 1:1.
TFT040B039 modulu ST7701S nəzarətçi IC ilə təchiz olunub və interfeys enerji təchizatı gərginlik diapazonu 2.5V ~ 3.3V, tipik dəyəri isə 2.8V-dir.
TFT040B039 modelinin işləmə temperaturu -20 ℃ ilə +70 ℃ arasında dəyişir; Saxlama temperaturu diapazonu -30 ℃ ~ +80 ℃-dir.
Tibbi alətlər, əl cihazları, təhlükəsizlik monitorinq sistemi kimi tətbiqlər üçün çox uyğundur.