| Ekran Növü | IPS-TFT-LCD |
| Brend adı | HİKMƏTLƏRƏ GÖRÜNÜŞ |
| Ölçü | 3.97 düym |
| Piksellər | 320×480 Nöqtələr |
| Baxış istiqaməti | IPS/Pulsuz |
| Aktiv Sahə (AA) | 55.68×83.52 mm |
| Panel Ölçüsü | 60×92.25×2.2 mm |
| Rəng tənzimləməsi | RGB Şaquli Zolaq |
| Rəng | 16.7M |
| Parlaqlıq | 400 (Min)cd/m² |
| İnterfeys | MCU |
| Pin Nömrəsi | 15 |
| Sürücü IC | ILI9488 |
| Arxa işıq növü | 8 ədəd CHIP-WHITE LED |
| Gərginlik | 2.7~3.3 V |
| Çəki | TBD |
| Əməliyyat temperaturu | -20 ~ +70 °C |
| Saxlama temperaturu | -30 ~ +80°C |
TFT398B008, IPS paneli olan 3.98 düymlük TFT LCD moduludur. Bu modul, MCU interfeysini dəstəkləyən ILI9488 drayver IC ilə birlikdə quraşdırılmışdır.
Bu portret displey 320 × 480 nöqtə qətnaməsinə, 400 cd/m² parlaqlığa (tipik dəyər) və 1200 kontrasta (tipik dəyər) malikdir.
IPS panelinin Sol:89 / Sağ:89 / Yuxarı:89 / Aşağı:89 dərəcə (tipik) geniş baxış bucaqları üstünlüyü var.
Panel geniş perspektiv çeşidinə, parlaq rənglərə və doymuş təbiətə malik yüksək keyfiyyətli şəkillərə malikdir.
Tibbi alətlər, əl cihazları, təhlükəsizlik monitorinq sistemi kimi tətbiqlər üçün çox uyğundur.
Bu modulun işləmə temperaturu -20 ℃ ilə 70 ℃, saxlama temperaturu isə -30 ℃ ilə 80 ℃ arasındadır.